הורים,

עם הקול קורא

אתם לא לבד.

ייעוץ להורים

 
ייעוץ  פרטני להורים

כשילדים סובלים מקשיי קריאה הם נכנסים בדרך כלל למעגל של הימנעות מתרגול. זוהי תגובה מאוד מתסכלת כיוון שהיא מקשה על הסיכויים של הילד ללמוד לקרוא!
השפה הכתובה היא מלאכותית. אף אחד לא נולד עם מנגנון מוחי שמתאים לפיענוח והבנה של שפה כתובה. הקריאה נבנית על בסיס מנגנונים מוחיים מגוונים הודות לגמישות המדהימה של המוח שלנו.     
בהקול קורא אנחנו יוצאים לתהליך למידה שמביא את הילדים לתרגול מתוך עולם התוכן שלהם. ההורים הם חלק חשוב מאוד בתהליך הטיפול. אנחנו מלווים את ההורה במטרה לעזור לילד לחצות את מחסום ההתנגדות  ולעבור לגישה חיובית שתומכת בתרגול הקריאה גם בבית.
העבודה המשותפת עם ההורים והמורים של הילד בבית הספר מאפשרת לקבל תמונה מלאה יותר לגבי הקשיים של הילד. באמצעות דיאלוג זה מתקבלת אינפורמציה שנותנת לנו כלים נוספים לעזור לילד גם מחוץ לשעות התרגול בקליניקה.

הייעוץ הפרטני להורים מתקיים אחת לחודש במקביל לעבודה בקליניקה.

אתם מוזמנים לתאם פגישות לליווי הורי גם אם ילדכם אינו מגיע אלינו לקליניקה. במקרה כזה נקבעים מפגשים בתדירות משתנה בהתאם לצורך.

להרשמה לייעוץ הורי צרו קשר עכשיו.

[חזרה למעלה]

 
קבוצות הורים

יש מתח בבית סביב הקריאה? הילד מתוסכל? מאבד את הביטחון העצמי? הוא מתקשה בלימודים?

בקבוצות ההורים תקבלו הכוונה שתוביל את ילדיכם להאמין בעצמו ולהצליח.  

אם הילד שלכם לא מגיע לרמת הקריאה המצופה במערכת הבית ספרית, אתם לא לבד. לפחות 10% מהילדים בכיתות הראשונות סובלים מקשיי קריאה, כלומר לפחות שלושה ילדים בכל כיתה נאבקים על מנת לרכוש יכולות הקריאה.

אנחנו מכירים מקרוב את התהליך האישי שעוברים ילדים שמרגישים את השוני ביחס לשאר התלמידים בתהליך רכישת הקריאה. 
כהורים אתם רוצים לעזור, אך כשהמוטיבציה של הילד ללמוד הולכת ופוחתת, לעיתים קרובות הילד לא רוצה לקבל עזרה בבית הספר ובעיקר לא מחוץ לשעות הלימודים. 

בקבוצות ההורים נלמד אתכם ליצור בבית סדרה של משחקים שיביאו את הילדים לתרגול ולשיפור הקריאה תוך הנאה והתיידדות עם המילה הכתובה.

מדובר בחמישה מפגשים של שעה וחצי. עד חמישה הורים בקבוצה.
להרשמה
צרו קשר עכשיו.

[חזרה למעלה]

 
מעגלי משפחות

 "מעגלי משפחות" היא מסגרת שנוצרה כדי לתת לבני המשפחה הזדמנות להיות חלק מעשיר וחיובי מתהליך הטיפול של הילד. 
אנחנו כותבים במיוחד עבור ההורה והילד דיאלוגים מתוך סיפורים אישיים הנוגעים לחיי היום יום של המשפחה. חומרי הגלם יהפכו לטקסטים שניתן לשחק אותם במצבים שונים עם בני המשפחה (אחים, סבים ובני דודים)
.

מדובר בסדנאות קצרות של 3 עד 5 מפגשים.  

* מעגלי משפחות ניתנים כאופציה לתלמידים המטופלים אצלנו. 

[חזרה למעלה]