ההשתלמות שמוסיפה לילדים את ההנעה לקריאה! (*)

(*) לא, אין טעות כתיב  :)

העמוד בבנייה! לקבלת פרטים בנושא השתלמויות לבתי הספר אנא צרו קשר

למידה באמצעות רגש תנועה והזדהות

מה תלמדו בהשתלמות?

במהלך ההשתלמות, הכוללת סדנאות, סימולציות והרצאות, תגלו משמעויות והיבטים נוספים בתכנים הלימודיים, דרך עולם יצירתי ומגוון המותאם לצרכי בית הספר. 

באמצעות הכלים שתרכשו במפגשים, תתמודדו בהצלחה עם הצורך להעביר שיעורים בצורה רעננה, יצירתית ומעניינת, תוך שימוש בכלים המותאמים עבורכם אישית, על פי כישוריכם ותכונותיכם האישיות ותרכשו מיומנויות ללמידה רב חושית.

מטרות ההשתלמות

ההשתלמות הקול קורא למורה, מיועדת למורים לשפה, היסטוריה, ספרות, אזרחות, תנ"ך וכיו"ב ומטרתה היא לחדש, להרחיב ולגוון את הדרך בה אתם מעבירים תכנים לימודיים.

תוצרי ההשתלמות

בתום ההשתלמות, יעמדו לרשותכם מיומנויות אשר ישמשו גשר בין עולמו הפנימי של התלמיד, לבין החומרים הלימודיים. באמצעותן, תוכלו ליישם בשיעורים את הכלים המהווים בסיס מתודולוגי לשיטת הקול קורא, תוך שמירה על התכנים ועל המטרות הלימודיות ולהוסיף למערכי השיעורים, טקסטים מתוך סיטואציות, נושאים וקונפליקטים שילדים ובני הנוער חווים ביום יום.

טקסטים מעובדים אלו יפותחו בליווי ובהנחיה שוטפת צוות הקול קורא לאורך שנת הלימודים.

 

הדרכות ברוח השיטה 

השתלמויות, ליווי והנחייה למורים למקצועות רבי מלל ברוח שיטת הקול קורא,

לבניית מערכי שיעור יצירתיים לאורך שנת הלימודים.


[חזרה למעלה]

שיתוף פעולה

עם משרד החינוך

בהזמנה של משרד החינוך, כתבנו כ-100 טקסטים המתאמים לנערים בגיל תיכון, בליווי וידיאו ומערך השתלמויות עבור מורים לעברית ולמקצועות רבי מלל העובדים בבתי הספר של המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער.

ד"ר בני פישר, מנהל המנהל ולחינוך התיישבותי כתב בפתח הספרים: 

" ייחודה של התכנית בהעמדת התלמיד במרכזה: הטקסט יוצא מן התלמיד דרך הסיפורים האישיים שלו, וחוזר אליו בדמות דיאלוגים, שעליהם הוא מתאמן בקריאה ובמשחק. הרלוונטיות של הטקסטים לעולמם הפנימי של התלמידים תורמת ליצירת ערך ומשמעות בתהליך רכישת השפה."

אנחנו מעבירים השתלמויות למורים ללשון ומקצועות רבי מלל של המינהל. 

 

כמו כן ביצענו פרויקט ללימוד השפה העברית כשפה שנייה במגזר הערבי, בקרב כ-180 תלמידים בכיתו ה'-ו' של המגזר. 

[חזרה למעלה]

אחרי יותר מ 10 שנים של עבודה, פיתוח ויצירת מתודה לשיפור הקריאה, בתאריך 18.2.18 זכינו בפרס! המשמעות של הזכייה בפרס מטעם משרד החינוך, היא יצירת מודל בר שיכפול לשיפור הקריאה ברמה הלאומית. השותפים שלנו לזכייה הם: ד"ר יעל רוט-ברקאי מאוניברסיטת תל אביב ומכללת לוינסקי, יחד עם בית הספר הממלכתי דתי תורני- אקדמי "עמיטל" בפתח תיקווה.

זאת השנה הראשונה שמשרד החינוך יחד עם החממה ליזמות חינוכית "מפרש" פתחו תהליך חיבור בין שטח לאקדמיה. משם עלינו לתחרות מול 22 מיזמים, עלינו לגמר וזכינו בפרס.

לא פשוט להיות יזמים, להמציא, ולהאמין כל בוקר מחדש. בקבלת הפרס הזה קיבלנו הרבה כוח להמשיך לסלול את הדרך.

תודה רבה לכל המורים למשחק, למורים בבתי הספר, ליוצרים, לשותפים, להורים, למנהלים, ובמיוחד לכל הילדים שפגשנו בדרך!

[חזרה למעלה]

זכינו בפרס מטעם משרד החינוך!